Historia

28 stycznia 2008roku grupa 15 członków-założycieli spotkała się po to, aby powołać do życia STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI PODCIERNIE I OKOLICE. Tylko tak mogliśmy przejąć kończący się niestety projekt Mazowieckie Małe Przedszkola, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich. Po prostu bardzo nam zależało, aby przedszkole, które działało nie przestało istnieć. W trakcie Zebrania Założycielskiego został uchwalony statut i wybrane zostały Władze Stowarzyszenia.
Przedszkole ma za zadanie wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich w wieku 3-5 lat, wiemy przecież, jaka mała liczba dzieci w wieku przedszkolnym ma szanse korzystać z wcześniejszej edukacji. Stwarzamy takie miejsce, aby zapewnić naszym dzieciom lepszy start w życie.
Więcej na ten temat na stronie o przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Kolejne miesiące to załatwianie procedur rejestracyjnych Stowarzyszenia i potem przedszkola.
           W ostatnim czasie dołączyli do nas jako członkowie wspierający: dyrektor Szkoły Podstawowej, w Podcierniu p.Anna Stelmaszczyk, Dyrektor Biblioteki w Cegłowie p. Danuta Grzegorczyk i Radny z wsi Podciernie p.Andrzej Grasiak, którzy zaoferowali nam swoją pomoc. Jesteśmy przekonani, że w takim składzie zdziałamy bardzo wiele.
          W obecnej chwili koncentrujemy się na nawiązywaniu kontaktów, podejmujemy starania w celu zgromadzenia funduszy, które w pełni zostaną przeznaczone na działanie Stowarzyszenia.